Slider
Napisane przez: Redaktor

Do Koleżanek i Kolegów

Witam Was Koleżanki i Koledzy !!!

Stęskniłam się za Wami Kochani, brakuje mi Was, naszych spotkań i wszystkich wspólnych wydarzeń kulturalnych, turystycznych, biesiadnych i innych razem spedzonych miłych chwil. Czy Wam również tego brakuje?

Nie wiem kiedy będziemy mogli bezpiecznie się spotkać. Najważniejsze jednak to przeżyć ten trudny czas i być zdrowym w okresie panującej zarazy. Może sytuacja epidemiologiczna pozwoli na zrealizowanie zaplanowanych zadań na 2020 rok. W bieżącym roku otrzymaliśmy następujące dofinansowania:

1. Kwota 4.700 zł – dwudniowa wycieczka do Lublina, Zamościa, Kazimierza Dolnego i okolic, nowy termin wyjazdu 12-13 września,
2. Kwota 1.500 zł – zadanie „Senior aktywnie spędza wolny czas”. Wycieczka do Krynicy-Zdroju, zwiedzanie z wieży widokowej czyli tzw. „spacer w chmurach”, wyjazd kolejką na Górę Parkową, zwiedzanie Muzeum Nikifora i atrakcji miasta,
3. Kwota 1.000 zł – zadanie „Turystyka i krajoznawstwo w środowisku seniora”. Zwiedzanie zamków w Czorsztynie i Niedzicy, rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim,
4. Kwota 1.500 zł – zadanie „Walczymy o zdrowie”. Szkolenia tematyczne, obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą i wigilijne spotkanie biesiadne. Termin wrzesień do grudzień br.
5. Kwota 1.000 zł – zadanie „Teatr dla mieszkańców Gminy”, kontynuacja corocznych wieczorów w teatrze w Krakowie. Termin październik do grudzień 2020 r,
6. Kwota 1.000 zł – zadanie „Organizacja grupowych zajęć fitness dla seniorów 60+”. Zajęcia dla grupy 15 osób x 25 godz. zajęć. Termin wrzesień do listopad 2020 r,
7. Kwota 1.500 zł – zadanie „Zabiegi fizykalne-rehabilitacja poprawia sprawność seniora”. Kontynuacja zabiegów ubiegłorocznych, zabiegi dla 7 osób x 4 zabiegi x 10 dni. Termin wrzesień do listopad 2020 r.

Daty wycieczek wymienionych w pkt. 2 i 3 zostaną podane do wiadomości w późniejszym terminie i są zależne od sytuacji sanitarnej w kraju. Jeśli za względu na epidemię nie będzie można zupełnie wyjechać do Lublina, a będzie taka formalna zgoda to wykorzystamy środki w inny sposób.

Ważne!!!

Wiadomości, które przedstawiłam powyższej są aktualne na dzień dzisiejszy. Jednak każdy z Was indywidualnie; najkorzystniej dla siebie samego, znając własny stan zdrowia, według własnych potrzeb i tylko własnej odpowiedzialnej decyzji może zdecydować o udziale w poszczególnych imprezach. Bardzo o to proszę, bo nasze bezpieczeństwo to nasze życie czyli to co dla nas wszystkich jest najważniejsze.

Sprawą najpilniejszą jest przeorganizowanie wyjazdu dwudniowego do Lublina, Zamościa i okolic. Proszę pilnie skontaktować się z Grażynką Głuc tel.790 518 834, aby potwierdzić lub zrezygnować z wyjazdu. Ze względu na wzrost cen dopłata do wyjazdu wynosi 260 zł/osoba. W autokarze prawdopodobnie będzie mogło podróżować do 25 osób. Jednak na dziś nie mam stu procentowej pewności czy wycieczka będzie mogła być zrealizowana.
Mam nadzieję, że szybko się spotkamy i z pożytkiem wydamy pozyskane środki finansowe.

Zgłaszajcie do Grażynki lub do mnie jakim wyjazdem bylibyście zainteresowani i z jakiej innej formy chce każdy z Was skorzystać. Bardzo o to proszę, gdyż ta wiedza pozwoli mi na podjecie decyzji i ułożenie planów działania stowarzyszenia w tym wyjątkowym czasie. Obecnie trudno przewidzieć jak będzie w późniejszych miesiącach tego roku.
Jestem do Waszej dyspozycji pod telefonem 18 4459 656, 519 70 67 67. Pytajcie jeśli trzeba i informujcie co u Was się dzieje.
Dla zainteresowanych informacja od organizatora, że tegoroczny wyjazd nad morze został odwołany.

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia. Do szybkiego zobaczenia.

Podpisała Maria Rostocka.
Prezes Stowarzyszenia

Napisane przez: Redaktor

Informacja

            Z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej planowana na 6-7 czerwca 2020 roku wycieczka do Lublina, Zamościa i okolic nie odbędzie się.

Jeśli nastąpi poprawa zdrowotna i zostaną zniesione ograniczenia społeczne to wstępnie następny termin wyjazdu został określony na 12-13 września 2020 roku.

Proszę o powiadomienie osób, które były zainteresowane wyjazdem, a nie korzystają ze strony internetowej stowarzyszenia.

Napisane przez: Redaktor

Życzenia Wielkanocne 2020

 

Na te Wielkanocne Święta, chociaż tak inne,
życzymy spokoju i otwartego serca.
Wytrwałość i nadzieja niech Was nie opuszcza,
w zdrowiu i ufności wyglądajcie jutra.
Błogosławieństwa Tego, co za nas umarł,
koronę strącił cierniową i Zmartwychwstał.
Alleluja!
Choć to Wielkanoc bez marszu z koszyczkiem ze święconką do kościoła, rezurekcyjnej procesji, bez dyngusa i bez wielkich rodzinnych spotkań – ale mimo wszystko niech te święta będą zdrowe i radosne.
Alleluja!
Jezus zwyciężył śmierć, my epidemię też zwyciężymy.
Wesołych, zdrowych, pełnych nadziei i optymizmu świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Życzmy sobie zdrowia w ten świąteczny czas
Wiara w zmartwychwstanie niech da siłę nam.
Alleluja!
W ten trudny czas,
w ten dziwny czas:
Wiary
Nadziei
i Miłości.
Alleluja!

Do zobaczenia w normalności, dbajcie o siebie, do zobaczenia w lepszym niż dziś świecie.

 

Podegrodzie, 2 kwietnia 2020 rok.
Zarząd RSD.

Napisane przez: Redaktor

Komunikat

W dniu 10 marca 2020 roku, nie odbędzie się spotkanie szkoleniowe.

Trwające rozprzestrzenianie się koronawirusa , stanowi zagrożenie dla osób starszych z obniżoną odpornością. Osobom starszym często towarzyszą inne choroby, szczególnie choroby przewlekłe jak na przykład cukrzyca.

W związku z zaistniałą sytuacją następne szkolenia i pozostała działalność stowarzyszenia będzie kontynuowana, gdy sytuacja zdrowotna ulegnie zdecydowanej poprawie.

W imieniu zarządu życzę zdrowia, prezes RSD Maria Rostocka.

Napisane przez: Redaktor

Zaproszenie na spotkanie szkoleniowe 10.03.2020

Zarząd Regionalnego Stowarzyszenia Diabetyków w Podegrodziu serdecznie zaprasza na spotkanie szkoleniowe, które odbędzie się w GOK Podegrodzie w dniu 10.03.2020 roku (wtorek) o godz 14.00. Szkolenie poprowadzi Pani dr diabetolog Beatę Stąporek. Temat: „Grypa, szczepienia, powikłania”.

Napisane przez: Redaktor

Zaproszenie na spotkanie szkoleniowe

Zarząd Regionalnego Stowarzyszenia Diabetyków w Podegrodziu serdecznie zaprasza na spotkanie szkoleniowe, które odbędzie się w GOK Podegrodzie w dniu 11.02.2020 roku (wtorek) o godz 14.00. Szkolenie poprowadzi Pani dr diabetolog Beatę Stąporek. Temat: „Rola samokontroli w leczeniu cukrzycy”. Wspólnie opracujemy plan tematów wykładów na rok 2020. Ustalimy zagadnienia, które najbardziej interesują uczestników spotkań.
Omówimy również sprawy bieżące.

Napisane przez: Redaktor

Recenzja z realizacji zadania„Edukujemy i poprawiamy jakość życia”

Zadania zrealizowano przy dofinansowaniu Gminy Podegrodzie.

1.Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą i Dnia Seniora. Dnia 12 listopada świętowaliśmy ważne dla członków naszego stowarzyszenia daty. W spotkaniu uczestniczyło około 60 osób.

2. Szkolenie i Spotkanie Opłatkowe. Dzień ten był naszą koleżeńska wigilią dla ponad 60 osób. Łamaliśmy się opłatkiem i był to czas pełny dobrych życzeń, serdecznych słów, miłych gestów i wielu wzruszeń. Na nadchodzące dni życzyliśmy sobie nadziei, pokoju serca, ciepła rodzinnego i ludzkiej życzliwości. A Nowy Roku by nam przyniósł zdrowie, pomyślność i spełnił skryte marzenia. Było to 10 grudnia 2019 roku.

Napisane przez: Redaktor

Recenzja z realizacji zadania pn: „Kultura i sztuka – teatr i film”.

Zadania dofinansowane ze środków finansowych Gminy Podegrodzie.

1. Wyjazd do teatru Bagatela w Krakowie na sztukę „Mayday”, która w tym teatrze jest grana nieprzerwanie od 1994 roku i zawsze przy pełnej widowni. Dla ponad 50 osobowej grupy była to terapia śmiechem. Świetna rozrywka.
W drodze do Krakowa odwiedziliśmy Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Z przewodnikiem zwiedzaliśmy klasztor i poznaliśmy historię i dzień dzisiejszy tego pięknego miejsca.
Wyjazd był zrealizowany 23 listopada 2019 roku

2. Wyjście do kina „Sokół” w Nowym Sączu na komedię produkcji polskiej „Jak poślubić milionera”. Grupa około 30 osób będzie w kinie 18 grudnia 2019 roku.

Napisane przez: Redaktor

Kalendarium wydarzeń do końca 2019 roku.

 

 

  1. Szkolenie oraz uroczystość z okazji Dnia Walki z Cukrzycą i Dniem Seniora –12 listopada 2019 roku.
  2. Szkolenie oraz spotkanie opłatkowe w gronie przyjaciół bo „diabetycy to prawie rodzina” –10 grudnia 2019 roku.
  3. Wyjazd do Teatru Bagatela w Krakowie na sztukę „Mayday” – 23.11.2019 roku.
  4. Wyjście do kina w Nowym Sączu – termin w grudniu (dzień zależny od repertuaru kin).