Slider
Napisane przez: Redaktor

Szczegółowe bieżące wiadomości o zbliżających się wydarzeniach.

 1. W dniach 25-26 maja 2019 r. realizujemy 2-dniowy wyjazd turystyczny do Wrocławia. Wyjeżdżamy z centrum Podegrodzia o godz.2.00 i ze znanych już nam miejsc postojowych zabieramy do autokaru uczestników wycieczki. Czas podróży do Wrocławia, wliczając postoje higieniczne, wynosi 6-7 godzin.

  Zarys planu wyjazdu:

  – dzień 1 – zwiedzanie atrakcji Starego Miasta , posiłek południowy, godz.17 zwiedzanie Panoramy Racławickiej, zwiedzanie ogrodu japońskiego i wieczorne podziwianie fontanny multimedialnej. Późnym wieczorem jedziemy do Centrum Spotkań i Dialogu do Krzydliny Małej (51 km od Wrocławia) na nocleg.

  – dzień 2- śniadanie i powrót do Wrocławia, zwiedzania ciąg dalszy: Ostrów Tumski , rejs statkiem po Odrze, posiłek południowy , spacerkiem po Wrocławiu, powrót.

  W ramach wycieczki organizator zapewnia autokar, nocleg, śniadanie drugiego dnia, posiłki południowe w pierwszym i drugim dniu, bilety wstępu na Panoramę i na statek, zimne napoje, ubezpieczenie, pilota i jednocześnie przewodnika wycieczki.

  Uczestnicy we własnym zakresie proszeni są o zapewnienie sobie śniadania i kolacji pierwszego dnia, kolacji drugiego dnia. Jeśli osoba jest cukrzykiem to posiłki zabiera wg własnych indywidualnych potrzeb zdrowotnych. Nie zapominamy o lekach.

  Szczegółowy plan poznamy po ustaleniach z przewodnikiem i biorąc pod uwagę możliwości kondycyjne uczestników.

  Obowiązkowa odpłatność wynosi 180 złotych od osoby.

  Zgodnie z Uchwałą Zarządu nr 6/2019 z dnia 16 kwietnia 2019 roku wyjazd w około 50 % będzie dofinansowany ze środków własnych stowarzyszenia.

  Szczegółowych informacji udziela skarbnik Grażyna Głuc tel. 790 518 834.

 2. W dniu 08.06. 2019 r o godz. 7.00 z Podegrodzia (centrum) wyjazd do Sromowiec Wyżnych na Spływ Dunajcem do Szczawnicy – dokonano rezerwacji na usługę flisacką. Obiad w Krościenku , a następnie powrót do Szczawnicy i wyjazd kolejką krzesełkową na Palenicę. W drodze powrotnej spotkanie integracyjne przy kawie, herbacie i ewentualnie ciastach lub owocach.

  Wyjazd dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego , Centrum Pomocy Rodzinie.

  Dopłata w kwocie 80,00 złotych od każdego uczestnika.

  Szczegółowych informacji udziela i zapisy prowadzi skarbnik Grażyna Głuc numer telefonu 790 518 834.

 3. Na dzień 20 lipca 2019 r. zaplanowano wyjazd do Tarnowa i do Zalipia tzw. malowanej wsi. Szczegóły wyjazdu w trakcie ustaleń.

 4. W sierpniu lub wrześniu br. wyjazd do Muzeum przy Sanktuarium M. B. Bolesnej w Limanowej, do Klasztoru Ojców Cystersów w Szczyrzycu, skansenu budownictwa wiejskiego w Laskowej. Zwiedzimy zamek i bastion w Nowym Wiśniczu i muzeum pamiątek po Janie Matejce. Szczegóły wyjazdu zostaną podane do wiadomości.

O pozostałych działaniach będziemy informować w późniejszym terminie, zarówno na naszej stronie internetowej jak i na spotkaniach szkoleniowych.