Slider
Napisane przez: Redaktor

Recenzja z wycieczki do Kopalni Soli w Bochni i do Lipnicy Murowanej w dniu 02 czerwca 2018 roku.

Wycieczka została dofinansowana ze środków Starostwa Nowosądeckiego. Grupa liczyła 47 osób, a wyjazd z Podegrodzia nastąpił o godz. ok. 5.30 rano.

Program wycieczki turystyczno-krajoznawczej obejmował zwiedzanie:

  • Kopalni Soli w Bochni. Trasa naszej wycieczki przebiegała Podziemną Ekspozycją Muzealną. Ze względu na wiek i niepełnosprawności uczestników część trasy pokonaliśmy podziemną kolejką. Mieliśmy z tego powodu dużo śmiechu i radości.

    Po czterogodzinnej wędrówce pod okiem przewodnika, w podziemnej restauracji zjedliśmy smaczny dwudaniowy obiad. Czas posiłku i krótkiego wypoczynku upłynął wszystkim w miłej i wesołej atmosferze. Chwile te bardzo zintegrowany grupę wycieczkową i pozwoliły lepiej się poznać. Przez ponad 5 godzin mieliśmy okazje pooddychać leczniczym, zdrowym i czystym powietrzem.

  • Następnie pojechaliśmy do Lipnicy Murowanej i przewodniczka opowiedziała nam bogate dzieje Lipnicy Murowanej i historię Kościoła św. Leonarda, czyli najstarszego kościółka zbudowanego w XV wieku, który w 2003 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Narodowego UNESKO. Następnie spotkał się z nami proboszcz tamtejszej parafii , oprowadził nas po Sanktuarium św. Szymona i po kościele św. Andrzeja Apostoła. Ta mała miejscowość jest miejscem urodzenia dwóch świętych i jednej błogosławionej.

  • Ostatnim miejscem pobytu była urokliwa karczma „Szałas” w Gdowie.. Po całodziennych trudach spędziliśmy biesiadnie czas. W restauracji na rozmowach przy posiłku, kawie i herbacie grupa wycieczkowa dzieliła się wrażeniami z wyjazdu. Miło spędziliśmy czas. Rozmowy przy stolikach nie miały końca.

Pozytywne opinie uczestników wycieczki, ich zadowolenie i radość z wyjazdu potwierdza celowość zorganizowania wycieczki. Zainteresowanie co do następnych tego typu imprez jest ogromne.