Slider
Napisane przez: Redaktor

Dofinansowanie

W dniu 8 marca 2018 roku w Urzędzie Gminy w Podegrodziu między: Gminą Podegrodzie reprezentowaną przez Wójta Gminy – mgr Małgorzatę Gromala, a Regionalnym Stowarzyszeniem Diabetyków w Podegrodziu reprezentowanym przez Marię Rostocką i Andrzeja Stachonia zostały podpisane umowy na realizację zadań publicznych w 2018 roku pod niżej wymienionymi tytułami”

  1. „ W świecie trzeźwych nie ma nudy” czyli zwiedzanie Krakowa, Rynku i Muzeum Historycznego w jego podziemiach, pobyt w Ogrodzie Botanicznym lub w Ogrodzie Zoologicznym, uczestniczenie w spektaklu „Skąpiec” Moliera w Teatrze Groteska, posiłek integracyjny – dofinansowanie w kwocie 1.500 zł, ustalony termin wyjazdu to 11.05.2018 roku.

  2. „Ciesz się życiem emerycie, a alkohol precz” to zwiedzanie obozu zagłady w Auschwitz-Birkenau , posiłek – dofinansowanie w kwocie 3.000 zł.

  3. „Turystyka i krajoznawstwo czyli podróże małe i duże” czyli pobyt w Karpackiej Troi w Trzcinicy k/Jasła, zwiedzanie Jasła, Krosna i Centrum Dziedzictwa Szkła w tym mieście – dofinansowanie 1.000 zł.

  4. „Wycieczka z historią w tle – 100 lat niepodległości” to zwiedzanie Ciężkowic i tamtejszego Skamieniałego Miasta, Bobowej i Galerii Koronki Klockowej, Kąśnej Małej i Muzeum Ignacego Paderewskiego czyli pierwszego prezesa Rady Ministrów w niepodległej Polsce – dofinansowanie 700 zł.

  5. „Walczymy z cukrzycą w teorii i praktyce” czyli organizacja szkoleń, integracyjnego spotkania opłatkowego oraz wyjazd rehabilitacyjny do Dźwirzyna – wsparcie gminy to kwota 4.000 zł.

    O terminach pozostałych wyjazdów o wysokości dopłat poinformujemy w stosownym czasie.

W dniu 16.06.2018 roku jest zaplanowany wyjazd do Kopalni Soli w Bochni oraz Lipnicy Murowanej – dofinansowanie Starostwa Powiatowego, PCPR w Nowym Sączu w wysokości 4.000 zł.

W bieżącym roku przypada 15 lecie działalności Regionalnego Stowarzyszenia Diabetyków w Podegrodziu. To jubileuszowe wydarzenie chcemy uczcić organizując w miesiącach letnich „warsztaty kulinarne cukrzyka w plenerze”. Na to zadanie posiadamy zabezpieczenie finansowe Urzędu Gminy w kwocie 1.000 zł. Zarząd czyni dalsze starania o otrzymanie większych środków finansowych na ten cel.